Інфекційне

 

В час, коли життя на волосині.

 І, здається зірка вниз летить,

Ти довірся лікарю, людино, –

Від біди тебе він захистить.

 Давньогрецький філософ і лікар Демокріт (біля 460 р. до н.е.) висловлювався, що деякі хвороби викликаються крихітними організмами, які потрапили в тіло людини. Але геніальне передбачення багато століть залишилось не підтвердженим.

Людина – це частина природи нашої чудової Землі і поряд з нею живе і розмножується велика кількість невидимих сусідів: бактерії, віруси найпростіших, які викликають інфекційні хвороби. Завдяки багаторічній науковій праці вчених інфекційна служба здобула перемогу захистивши людей від них. Вироблений цілий ряд вакцин, сироваток, антибіотиків, сульфаніламідів. Навчилися долати інфекційні хвороби, назва яких раніше звучала як вирок – дифтерія, поліомієліт, туберкульоз тощо.

У 1905 році  уряд Австро-Угорщини приймає рішення про будівництво Сторожинецької лікарні. Для хворих на інфекційні хвороби зведений у 1907 році ізольований корпус. Першим лікарем була Софія Атанасівна Окуневська. У той час лютували дифтерія, тиф та інші недуги.

У травні 1944 році наказом обласного відділу охорони здоров’я ізольований корпус отримав статус інфекційного відділення. Завідуючим відділенням призначена ГІРШ Тамара Семенівна.

З 1953 року по 1984 рік керувала відділенням досвідчений лікар-інфекціоніст, ветеран ВВВ Железницька Олена Мар’янівна.  У цей період багато робилося для зміцнення матеріальної бази відділення. Зокрема заміна опалення, водопостачання.

З 1984 р. по 1987 р.  завідуючим відділення був призначений МАНЧУК Василь Григорович.

А з 1988р. по 1999р. очолювала колектив відділення МАКАРОВА Валентина Трохимівна. У ці роки продовжувалась робота по удосконаленню професійного рівня медичних працівників та покращенням матеріальної та технічної бази. Лікарі і медичні сестри активно приймали участь у локалізації спалахів дифтерії та вірусного гепатиту А на території району.

З 2000 року завідуючим відділенням призначений лікар-інфекціоніст ЖАР Юрій Михайлович. Разом з ординатором КУЧІНІКОМ Василем Івановичем та усім медичним персоналом  практику нових  методів діагностики та лікування.

У2012 році очолив відділення лікар   ГУМЕН  Леонід Дмитрович.

Отримали сучасну апаратуру. Замінений твердий та м’який інвентар. Відділення набуло сучасного вигляду. Тут працюють два кваліфікованих лікаря, старша медична сестра, вісім палатних медичних сестер з вищою категорією, сестра господарка, буфетниця, молодші медичні сестри.

Щорічно лікується більше 1200 хворих.

Протягом  останніх років інфекційне відділення нагороджено похвальними грамотами та цінними подарунками  від адміністрації лікарні.

Хворі з повагою відгукуються про працю мед.персоналу відділення, щиро дякують за дбайливе ставлення до них.