Якщо хочемо мати здорове покоління

В рамках проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування в пологовому відділенні Сторожинецької ЦРЛ був проведений круглий стіл з вагітними на який були запрошені мами-годувальниці, які поділились власним досвідом грудного вигодовування своїх малюків, відбулась цікава дискусія про переваги грудного та ризики штучного вигодовування.

Для жінки, яка з самого початку вагітності  бажає годувати свою дитину грудьми,  шлях до успіху може бути дуже складним. Досить часто він нагадує мінне поле. Адже лактація та грудне вигодовування –це доволі тонкі процеси , які складаються з багатьох аспектів, що можуть бути надзвичайно заплутаними.  Ви дуже рідко зустрінете об‘єктивну інформацію стосовно грудного вигодовування в засобах  масової інформації, не кажучи вже про цікаву дискусію або сюжет в новинах.

В минулому році Всесвітній тиждень грудного вигодовування назвав грудне вигодовування одним з основних  факторів сталого розвитку для країн. Уявіть, грудне вигодовування фактично впливає  на громадське здоров‘я та ВВП! Лише один факт: за підрахунками дослідників глобальні економічні втрати лише від недостатнього рівня конгітивного розвитку, спричиненого відсутністю грудного вигодовування дітей до 6 місяців складають майже $302млрд,що еквівалентно 0,49% світового валового національного доходу.

Тому грудне вигодовування- це не лише індивідуальний вибір жінки. Якщо ми хочемо, щоб ми та наші діти жили в здоровому, розвинутому суспільстві, нам варто усвідомити, що грудне вигодовування- це справа кожного з нас. Кожен з нас може внести маленьку, але дуже корисну краплину в цю велику справу.