Україна серйозно відстає від урядового плану вакцинації

Що там з ковідом?

Команда Українського центру охорони здоров’я (UHC) уважно стежить за поширенням ковіду в Україні. Щотижня наші аналітики дають свою оцінку ситуації.

Головне за тиждень (21-27 квітня 2021 року):

1. Ситуація з поширенням COVID-19 продовжує покращуватися. Загальний показник госпіталізацій зменшується, виписки пацієнтів переважають госпіталізації. Водночас кількість летальних випадків залишається високою.
  2. Вакцинальна кампанія далі рухається повільно. Середня кількість щеплень на 1 мільйон населення залишається найнижчою серед країн Європи.
  3. Існує серйозне відставання від наміченого плану вакцинації. Ймовірно, в наступні місяці кількість щеплень збільшиться, але не настільки, аби вийти на заплановані показники вакцинації згідно з національним планом.

Госпіталізації зменшуються з початку квітня, кількість летальних випадків далі висока.

Очікувано, що зі зменшенням госпіталізацій, показник смертей також буде знижуватися, орієнтовно через два тижні від початку зниження госпіталізацій. Але цього не відбувається. Ймовірною причиною цього може бути велика кількість пацієнтів з тяжким перебігом хвороби.

Вакцинальна кампанія далі рухається повільно.

Швидкість вакцинації населення не зростає, хоча наразі є достатньо вакцин, аби пришвидшити темпи.

За щоденною кількістю щеплень на 1 млн населення, Україна сильно відстає від країн Європи. Зокрема від сусідніх країн — Польщі та Молдови.

Існує серйозне відставання від наміченого національного плану вакцинації.

За оптимістичним сценарієм фактична кількість щеплень зросте в наступні місяці. Але якщо кардинально не змінити підхід до проведення вакцинальної кампанії, цього зростання буде недостатньо, аби виконати план.

План вакцинації: диво знадобиться нам уже в липні

Майже місяць тому Президент поставив мету вакцинувати 70% дорослих до кінця року, а уряд мав розробити для цього спеціальний план.

Однак, документ від 12 квітня складно назвати новим планом. Скоріше, це графік поставок вакцин та мінімальна кількість вакцинацій, яку слід робити щомісяця. Немає жодних нових ідей про те, що робити з нашою найбільш повільною у Європі кампанією.

Згідно з нашими розрахунками, щоб виконати указ Президента, уряду необхідне диво. Уже в квітні цільовий показник вакцинацій недовиконали у п’ять разів. На кінець місяця ми будемо мати трохи більше ніж 550 тисяч щеплень замість цільових 2,6 мільйонів. Згідно з нашим прогнозом, у травні вакцинація прискориться, але результат все одно буде у кілька разів нижчий від необхідного. Малоймовірно вийти на потрібну швидкість навіть у червні.

Навіть якщо бути оптимістом, стає очевидно, що диво знадобиться нам уже в липні. Замість очікувати на нього, можна радикально змінити підхід до вакцинації вже сьогодні. Наш центр надав свої пропозиції для цього. Ви можете прочитати про них у колонці на УП. Життя.

Тим часом у світі використали 1 мільярд доз вакцин проти COVID-19.

За даними Bloomberg, глобальні темпи вакцинації дуже зросли: перші 100 млн доз використали за 61 день, останні 100 млн доз — всього за 5 днів.

Внесок кожної країни та регіону в досягнення цієї цифри:

Огляд ситуації підготували: Павло Ковтонюк, Діана Руснак

Вийшов новий епізод подкасту «Здоровий інтерес»

Коли буде наступна пандемія?

«Хвороба ікс» — так колись називалася загадкова хвороба у списку ВООЗ, яка потенційно може стати пандемією. Тепер ця загроза має реальну назву — COVID-19. Науковці всього світу попереджали, що пандемія неодмінно відбудеться, а ми до цього абсолютно не готові. І дарма, бо чекати наступної «хвороби ікс», здається, недовго.

Слухати подкаст
Facebook icon

Copyright (C) 2021 Український центр охорони здоров’я (UHC). All rights reserved.

Український центр охорони здоров’я (UHC) — це команда експертів та аналітиків, що мають різнобічний досвід в охороні здоров’я. Ми створюємо освітні програми для нинішніх та майбутніх управлінців в охороні здоров’я, консультуємо команди медичних заклалів та проводимо дослідження у сфері охорони здоров’я.

Український центр охорони здоров’я (UHC)

вул. Ділова, 3

Київ 03150

Ukraine