На ковід менше хворіють, але і вакцинуються повільніше. Що це означає?

Що там з ковідом?

Команда Українського центру охорони здоров’я (UHC) уважно стежить за поширенням ковіду в Україні. Щотижня наші аналітики дають свою оцінку ситуації.

Головне за тиждень:

1. Ситуація із поширенням COVID-19 поступово покращується. Зменшуються показники захворюваності та госпіталізацій. Виписаних з лікарень стає більше.
  2. Попри це кількість смертей від COVID-19 залишається високою. В Україні рівень смертності далі один з найвищих серед країн Європи.
  3. Вакцинальна кампанія проти COVID-19 рухається повільно. Україна остання в Європі за часткою населення, вакцинованого хоча б однією дозою.

Захворюваність та госпіталізації поступово йдуть на спад.

За останній тиждень стабільно знижується кількість госпіталізацій у більшості областей, водночас збільшується кількість виписаних пацієнтів з COVID-19. Лікарні поступово розвантажуються.

Рівень смертності через COVID-19 залишається високий.

У понеділок, 19 квітня, загальна кількість смертей через COVID-19 перетнула позначку у 40 тисяч людей. Пік госпіталізацій пройдено, але щоденна кількість смертей поки залишається високою. Імовірно вона буде на такому рівні щонайменше найближчий тиждень.

Серед країн Європи, які мають населення понад 10 млн людей, Україна на четвертому місці за кількістю смертей у розрахунку на мільйон населення. В країнах, де вакцинація рухається швидко, смертність поступово знижується. Найкращим прикладом є Велика Британія, де значна частка населення уже вакцинована. Ось дані станом на 20 квітня:

Вакцинальна кампанія рухається повільно.

Станом на 20 квітня, Україна має таку ж саму швидкість вакцинації проти COVID-19 людей на день, яка була у кінці березня.

Серед країн Європи Україна на останньому місці за часткою населення, вакцинованого хоча б однією дозою. Швидкість вакцинації також залишається найнижчою.

Огляд ситуації підготували: Павло Ковтонюк, Діана Руснак

Український центр охорони здоров’я (UHC) запустив подкаст «Здоровий інтерес». У подкасті Павло Ковтонюк, співзасновник центру, заступник міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках, розповідає про глибинні процеси, які спричинила пандемія в охороні здоров’я і суспільстві загалом. Уже доступні три епізоди для прослуховування.

Слухати подкаст
Facebook icon

Copyright (C) 2021 Український центр охорони здоров’я (UHC). All rights reserved.

Ви отримали цей лист, бо брали участь в онлайн-заходах Центру економіки охорони здоров’я України при Київській школі економіки. У березні 2021 року команда центру заснувала новий незалежний Український центр охорони здоров’я (UHC). Ми створюємо освітні програми для нинішніх та майбутніх управлінців в охороні здоров’я, консультуємо команди медичних заклалів та проводимо дослідження у сфері охорони здоров’я. Ми вдячні вам за довіру! Якщо вам не цікаво надалі отримувати інформацію про можливості навчання у сфері охорони здоров’я та розвитку медичних закладів, ви можете відписатися від нашої розсилки за лінком, поданим нижче.

Український центр охорони здоров’я (UHC)

вул. Ділова, 3

Київ 03150

Ukraine