Електронна система охорони здоров’я, передбачає наявність у користувача КЕП (кваліфікований електронний підпис) для підтвердження своїх дій в системі та відправки даних до ЦБД

 

 

Шановні керівники закладів охорони здоров’я та аптек!

Як Вам відомо, взаємодія співробітників медичного закладу з Електронною системою охорони здоров’я, передбачає наявність у користувача КЕП (кваліфікований електронний підпис) для підтвердження своїх дій в системі та відправки даних до ЦБД. 

КЕПами мають бути забезпечені:

  • Керівники медичного закладу для реєстрації закладу в eHealth та укладення договору з НСЗУ;

  • Уповноважені особі для внесення декларацій в eHealth;

  • Лікарі первинної ланки для створення електронних рецептів, підписання декларацій, відправки даних за епізодом, роботи з електронними направленнями та інших взаємодій в eHealth;

  • Лікарі вторинної ланки для роботи з електронними направленнями, консультаційними або діагностичними висновками, формування виписки пацієнта зі стаціонару та інших взаємодій з eHealth

  • Провізори, для роботи з електронними рецептами за урядовою програмою “Доступні ліки”.

Підкреслимо, що використання КЕП, отриманого на незахищеному носії (звичайна флешка або збережений файл КЕПу на комп’ютері), відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» та п.2 Наказу Міністерства юстиції України та Адміністрації Держспецзв’язку від 18.11.2019 № 3563/5/610, можливе виключно до 06.11.2020.
Вже починаючи з 07.11.2020 використовувати КЕП можна буде тільки з захищених носіїв, до яких відносяться токени та депозитарії для зберігання КЕПів на захищеному хмарному середовищі.

 То ж просимо Вас заздалегідь подбати про дотримання умов законодавства та забезпечити стабільну та захищену передачу даних до системи eHealth співробітниками вашого закладу, оскільки передача даних до ЕСОЗ з використанням КЕП, що зберігаються на не захищених носіях, може бути обмежена.

Звертаємо Вашу увагу на можливість отримати “хмарний” КЕП, що відповідає всім нормам чинного законодавства та видається афілійованим центром сертифікації ключів. Зауважимо, що такий електронний ключ неможливо загубити чи скопіювати.
Крім цього, лікар має можливість дистанційно подовжити термін дії ключа, не залишаючи своє робоче місце. Більше того, швидкість підписання ключами на хмарному середовищі є в рази вищою, що впливає на комфортну роботу користувача у системі.

Замовити КЕП на хмарному середовищі для себе та співробітників Вашого закладу охорони здоров’я:

Замовити КЕП