Для інформування громадськості – окремі роз’яснення з питань пенсійного забезпечення

Відкритість для людей – головний принцип роботи Пенсійного фонду

Пенсійна служба відкрита і доступна для кожного

         Питання пенсійного забезпечення важливе для кожної людини. Для того, щоб громадяни могли своєчасно оформити та отримати заслужену, справедливу пенсію, працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області докладають максимум зусиль, сумління і професійного досвіду, а також активно впроваджують (використовують)  новітні технології, які сприяють оперативності та комфортності надання послуг. Наша робота спрямована на те, щоб кожен пенсіонер отримував гідне пенсійне забезпечення, а той, хто наближається до пенсійного віку, зміг ґрунтовно та своєчасно підготуватись до його призначення.

Відкритість пенсійної служби перед громадськістю – основоположний принцип роботи буковинських пенсійників. Ми завжди на зв’язку із вами як  в інформаційному просторі, так і через засоби дистанційного спілкування, готові за першого звернення допомогти вирішити питання, які вас хвилюють, надати необхідні роз’яснення, допомогти корисними порадами. Оперативні повідомлення про законодавчі нововведення, роз’яснення важливих питань пенсійного забезпечення та інша актуальна інформація постійно публікуються у засобах масової інформації, висвітлюються в теле- та радіоефірах, соціальних мережах. Отримати кваліфіковану консультаційну допомогу та вирішити пенсійні питання можна у сервісних центрах Пенсійного фонду в області, які забезпечують інклюзивне обслуговування за європейськими стандартами та облаштовані з урахуванням потреб різних категорій громадян, особливо тих, котрі мають вади здоров’я.  Ми створили максимально комфортні умови обслуговування, з увагою і повагою ставимось до кожного відвідувача, стараємось оперативно вирішити питання, з якими до нас звертаються люди. На жаль, трапляються ситуації, які змушують змінити звичний устрій та призвичаюватись до життя й роботи за новими правилами. Карантинні заходи, запроваджені у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, частково обмежили можливості нашого з вами спілкування, але лише стосовно особистих звернень громадян до сервісних центрів. Сподіваємось, ця тимчасова обставина не створить для буковинців особливих незручностей,  адже пенсійна  служба не припиняла своєї роботи і продовжує активно працювати, забезпечуючи стабільність фінансування пенсійних виплат, своєчасно здійснюючи нарахування й перерахунки пенсій, оперативно інформуючи громадськість з актуальних питань пенсійного забезпечення і надаючи фахові консультації громадянам, тимчасово зосередивши спілкування на дистанційному форматі.

Отож, незважаючи на обставини, сьогодні можна оперативно отримати необхідну консультацію чи інші послуги з соціального та пенсійного забезпечення за допомогою широкого спектру дистанційних сервісів, які мають чимало переваг. В першу чергу, з огляду на нинішню ситуацію, це безпечно для здоров’я, адже скористатись ними можна не виходячи з дому, уникнувши таким чином зовнішніх небезпек. По-друге, це швидко і зручно: завдяки відсутності потреби  відвідання пенсійної установи можна значно заощадити час та вирішити потрібне питання просто сидячи удома на дивані. А ще це сучасно – використання новітніх технологій сприяє підвищенню якості життєвого рівня, оперативності отримання інформації та спрощенню процесів вирішення різноманітних завдань. Навіть таке важливе питання, як призначення пенсії, тепер легко вирішити у дистанційному форматі, не відвідуючи установи Пенсійного фонду, шляхом подання заяви та сканованих копії необхідних документів через вебпортал електронних послуг – призначення пенсії відбувається в автоматичному режимі.

Якщо у вас виникла потреба в роз’ясненні питань пенсійного забезпечення, звертайтесь до фахівців пенсійної служби через відеозв’язок info_pfu, телефонуйте на гарячу лінію (0372)51-40-70 , пишіть на електронну пошту info@cv.pfu.gov.ua. Адреси та номери телефонів усіх сервісних центрів області легко можна знайти на інформаційній сторінці Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області https://www.pfu.gov.ua/cv/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-chernivetskij-oblasti/ у розділі «Контакти».

Широкий спектр сучасних послуг пропонує вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України: від перегляду персональних відомостей з Державного реєстру застрахованих осіб до звернення за призначенням пенсії в електронному форматі. Портал надає можливості отримання корисної інформації не тільки для нинішніх та майбутніх пенсіонерів, а й для застрахованих осіб, роботодавців та інших категорій населення, допомагає з’ясувати важливі питання навіть незареєстрованим користувачам. Ознайомитись зі свіжими новинами, повідомленнями з актуальних питань пенсійного забезпечення та фаховими роз’ясненнями важливих аспектів пенсійного законодавства можна на інформаційній сторінці Головного управління https://www.pfu.gov.ua/cv/ яка постійно оперативно оновлюється цікавою й змістовною інформацією у доступному викладі. Приєднуйтесь до нас у мережі Facebook https://www.facebook.com/cv.pfu.gov.ua/, діліться своїми враженнями, висловлюйте свої думки, подавайте ідеї та пропозиції, запитуйте про те, що вас цікавить.

Ми відкриті для вас і завжди на зв’язку – попри будь-які обставини.

Роз’яснення про вплив підвищення мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 року на пенсійне забезпечення певних категорій громадян

Відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до держбюджету з 1 вересня цього року мінімальна заробітна плата зросла з 4723 гривень до 5000 грн.

 1. Згідно з положеннями ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для осіб, які досягли 65-річного віку мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. З 01.09.2020 мінімальний розмір пенсії за віком вказаній категорії осіб складає 2000 гривень (5000 гривень х 40%). Такий розмір встановлюється за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Умови проведення перерахунку пенсій 65-річним пенсіонерам врегульовано також положеннями ч.3 ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, згідно з якими такий перерахунок проводиться непрацюючим особам.

Враховуючи законодавчі зміни, з 1 вересня перераховано пенсію понад 41 тисячі пенсіонерів Чернівецької області. Пенсії перераховані в автоматичному режимі без особистого звернення громадян. Середній розмір підвищення склав близько 40 гривень.

 

 1. Виходячи з нового розміру мінімальної заробітної плати, мінімальний розмір єдиного внеску з 01.09.2020 склав 1100 грн. У зв’язку з цим, важливо привертати увагу громадян на наступному:
  • Сплата роботодавцями єдиного соціального внеску в сумі меншій за його встановлений мінімальний розмір, впливає на тривалість страхового стажу застрахованої особи і, як наслідок, може негативно позначитись при встановленні права працівника на пенсійне забезпечення або його розміру.
  • Зростання мінімальної заробітної плати вплинуло на сума сплати єдиного внеску за договорами про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державне соціального страхування”, в тому числі на суму одноразової його сплати за попередній період (в подвійному розмірі).

 

 1. При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених у пунктах 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати. До таких осіб належать:

п. 7) особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту;

п. 8) особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, при усиновленні дитини;

п.9) один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства;

п. 14) непрацюючий інший з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника.

 

 1. Зміна мінімального розміру заробітної плати з 01.09.2020 не вплинула на розмір пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які обчислюються виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, оскільки згідно з п.9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210 (зі змінами), в формулі розрахунки таких пенсій передбачено застосування цього показника, встановленого законом на 1 січня відповідного року. Таким чином, відповідний перерахунок пенсій цієї категорії пенсіонерів може бути проведено з 01.01.2021, в разі доцільності.

 

ВЕБПОРТАЛ ДОПОМАГАЄ ЗАОЩАДИТИ ВАШ ЧАС

Одним із найбільш популярних завдяки  зручності, простоті та доступності дистанційних сервісів є вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. За його допомогою можна вирішити більшість питань пенсійного забезпечення, залишаючись удома.

ВИ МОЖЕТЕ:

 • звернутись із заявою про призначення чи перерахунок пенсії;
 • замовити виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного;
 • отримати довідки та інші документи, достовірність яких підтверджується QR-кодом (ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені страхові внески, набутий страховий стаж та інші);
 • перевірити дані про трудову діяльність у розділі «Електронна трудова книжка»;
 • здійснити попередній розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
 • внести зміни чи уточнення персональних даних в Реєстрі застрахованих осіб;
 • активувати послугу безкоштовного СМС-інформування з питань пенсійного забезпечення та отримати багато інших корисних послуг.

НА ВЕБПОРТАЛІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ПРАЦЮЄ «ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ РОБОТОДАВЦЯ»

Зручний формат отримання корисної інформації пропонує сучасний електронний сервіс «Кабінеті страхувальника». Роботодавець без зайвих зусиль, не виходячи з офісу, зможе отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, зокрема щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, зауваження до звітності, а також формувати електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

Останніми з розроблених сервісів на вебпорталі, якими може скористатися роботодавець є можливість сформувати звернення на подачу скан-копій трудової книжки працівника, підписати його кваліфікованим електронним підписом і надіслати на розгляд до Пенсійного фонду України.

В опціях «Листки непрацездатності» та «Заяви-розрахунки» передбачено можливість пошуку та перегляду листків непрацездатності застрахованих осіб, які працюють у страхувальника по трудовій книжці, а також можливість перегляду та формування заяв-розрахунків.

Для того, аби стати користувачем «е-кабінету» роботодавця, потрібно увійти на вебпортал  Пенсійного фонду України https://portal.pfu.ua  за допомогою кваліфікованого електронного підпису або Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID.

Заощаджуйте свій час за допомогою електронних технологій, оперативно у зручний спосіб отримуючи максимум корисної інформації.

Тут можна: переглядати дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримувати електронні довідки щодо страхового стажу і розміру заробітної плати працівників, інформацію з Електронного реєстру листків непрацездатності для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами, формувати й роздруковувати заяви-розрахунки та почерпнути багато іншої корисної інформації.

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ – КЛЮЧ ДО БАГАТЬОХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Кожний пенсіонер при оформленні документа, який підтверджує його статус, самостійно обирає зручний для себе формат посвідчення: у звичайному паперовому вигляді або ж сучасного зразка – у формі пластикової картки.

Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка поєднує в собі банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Пенсійний документ нового зразка відкриває перед своїм власником багато зручних можливостей, оскільки містить електронний цифровий підпис, що дозволяє  повноцінно користуватись усім спектром електронних сервісів Пенсійного фонду та інших органів влади.

Переваги електронного пенсійного посвідчення очевидні: це зручність та практичність, надійна захищеність персональних даних та коштів, багатофункціональність та широкі можливості використання державних електронних сервісів.

Отримати електронне пенсійне посвідчення може кожний охочий  пенсіонер – і той, хто щойно оформляє пенсію, і той, кому пенсію вже призначено раніше. Наявне паперове посвідчення можна замінити на документ нового електронного зразка. Водночас перехід на електронний формат посвідчення не є обов’язковим, раніше видані посвідчення залишаються чинними. Майбутні пенсіонери можуть отримати ЕПП при зверненні за призначенням пенсії «в один дотик» на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, обравши такий формат документа у відповідному полі анкети.

Після завершення карантину за електронним пенсійним посвідченням можна звернутися до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву. Заява формується автоматично із даних, наявних у базі Пенсійного фонду. Пенсіонерові необхідно її лише підписати.

«ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР» – ПЕРЕВІР РОЗМІР МАЙБУТНІХ ВИПЛАТ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ!

В особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду функціонує послуга із автоматичного розрахунку прогнозованого розміру пенсій «Пенсійний калькулятор», який надає можливість введення даних для розрахунку прогнозованого розміру пенсії за віком та загального стажу.

Сервіс «Пенсійний калькулятор» відображається в центрі екранної форми особистого кабінету застрахованої особи. Покроковий опис дій для розрахунку пенсії висвітлено в правому верхньому кутку меню – кнопка «Інструкція».

Звертаємо увагу, автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і заробітної плати, які наявні в Реєстрі застрахованих осіб, та надається можливість ручного внесення даних про періоди роботи із трудової книжки та інших документів про стаж, а також заробітної плати до 2004 року для подальшого їх використання при розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.

 Програма автоматично підсумує періоди трудової діяльності та визначить загальний страховий (трудовий) стаж із точністю до одного дня. Аналогічно до того, як це робиться під час призначення пенсій в органах Пенсійного фонду.

Після розрахунку пенсії користувачу надається сума розрахованої пенсії та протокол розрахунку на дату звернення.

Щоб відчути переваги нових Е-сервісів достатньо стати користувачем вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та почати отримувати онлайн-послуги в будь-який час та будь-де.

 

КОРИСТУЙТЕСЬ ПОСЛУГОЮ «АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ»

Пенсійний фонд України запровадив е-послугу – автоматичне призначення пенсії.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку.  Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно.

А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.

Як це працює?

Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою КЕП. Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів. Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки.

Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат.

СМС-ІНФОРМУВАННЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Задля покращення інформування населення щодо пенсійного забезпечення та пенсійного страхування Пенсійним фондом України впроваджені інформаційні розсилки для інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень.

Усі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилаються запрошення відвідати територіальний орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

 1. особисто звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду України і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;
 2. за допомогою кваліфікованого електронного підпису увійти до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі «Налаштування» і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту «Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону».

 

ДОДАТОК «ПЕНСІЙНИЙ ФОНД» В МОБІЛЬНОМУ ТЕЛЕФОНІ

Хочете мати доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України будь-де та будь-коли? Завантажуйте мобільний додаток “Пенсійний фонд” на свій смартфон та заходьте до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Мобільний додаток дозволяє подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, запит для внесення змін до пенсійної справи, отримати та завантажити електронні документи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду України, відстежувати стан опрацювання звернень до Пенсійного фонду України.

Версії мобільного застосунку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно.

 

«ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА» – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

Пенсійним фондом України на вебпорталі електронних послуг створено онлайн-сервіс «Електронна трудова книжка», який дає змогу громадянам переглядати відомості про свою трудову діяльність.В «Електронній трудовій книжці» інформація відображатиметься про всі трудові відносини працівника за даними поданих звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески з 1998 року.Дані про трудову діяльність до 1998 року потрібно внести у вигляді сканованих копій документів засвідчених кваліфікованим електронним підписом (КЕП).Щоб передати скан-копії паперової трудової книжки до Пенсійного фонду України для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб необхідно увійти в персональний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою КЕП та у розділі «Комунікації з ПФУ» обрати сервіс «Відомості про трудові відносини». Далі завантажити скановані файли трудової книжки, натиснувши кнопку «Додати файл». Після завантаження надати згоду на обробку персональних даних, підписати КЕП та відправити в ПФУ.Після оцифрування відповідальною особою органу Пенсійного фонду України, наданих сканованих копій документів, дані трудової книжки будуть відображатись в розділі «Записи трудової книжки», а надані скан-копії в розділі «Скан-копії трудової книжки».

Відтак, у разі втрати паперової трудової книжки не потрібно буде витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

Користуйтеся онлайн-сервісами Пенсійного фонду в період оголошеного в Україні карантину, не виходячи з дому, в будь-який зручний для Вас час!