Акушерсько-гінекологічне

 

Відділення акушерсько-гінекологічне

Завідувач пологово-гінекологічним  відділенням Манчуленко Валентина Дмитрівна

Дата народження: 23 вересня 1969

Закінчила Чернівецький медичний інститут у 1992 році

Трудову діяльність розпочала з 1995 року  лікарем акушер-гінеколог Сторожинецької ЦРЛ

З 2005 – завідувач пологово-гінекологічним  відділенням

Наукова робота: клінічна ординатура 1992-1995 роки

Категорія: вища

Інформація про відділення

ПОЛОГОВО-ГІНЕКОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Включає в себе:

ПОЛОГОВЕ  ВIДДIЛЕННЯ, в якому працюють 3 iндивiдуальнi пологовi зали та пологовий зал сімейного типу, а також 18 лiжок сумiсного перебування матерi та дитиниi,палата интенсивноЇ терапиЇ для новонароджених.

ВІДДІЛЕННЯ ПАТОЛОГІЇ ВАГІТНИХ

Кількість ліжок  -22

Завідувач: Манчуленко Валентина Дмитрівна

Старша медсестра: Iлiка Свiтлана Іванівна

Телефон 2-22-98, 2-20-73

ГIНЕКОЛОГIЧНЕ ВIДДIЛЕННЯ

Завiдувач­­­­­  Манчуленко Валентина Дмитрiвна

Старша медсестра  Кушнiр Галина Iванiвна

Телефон 2-13-02

Акушерсько-гінекологічна служба району розпочинає свою історію з кінця 40 – початку 50-х років минулого сторіччя, коли в лікарня вперше створене невелике пологове відділення на 15 ліжок. Завідуючою відділенням працює Гуляй Надія Костянтинівна. З нею разом на варті здоров’я жінок стоїть акушер-гінеколог Жураєва Марія Вікторівна. В цей час в кожній сільській лікарні створені пологові ліжка, крім того працюють колгоспні пологові будинки, де надається невідкладна допомога жіночому населенню села.

Приблизно з 1962 року, коли пологово-гінекологічне відділення нараховує 30 ліжок, завідуючою є Шиманська Віра Евдокимівна, на зміну їй прийшла лікар акушер-гінеколог Мікуліна Неля Іванівна, яка продовжує піклуватися про розширення відділення, удосконалення медичної допомоги на ниві охорони материнства і дитинства.

З червня 1990 року пологовий будинок відокремлений від гінекологічного відділення і розташовується в просторому трьохповерховому приміщенні зі світлими палатами спільного перебування матері та дитини, індивідуальними пологовими залами, просторою мармуровою операційною. Спеціалізована допомога надається у відділенні патології вагітних, а за немовлятами спостерігають у неонатальному відділенні,де створений цілодобовий пост неонатолога. Пологовий будинок розрахований на 40 ліжок.

Гінекологічне відділення розвернуте в окремому приміщені, складається з 6-ти світлих палат, тут працює мала операційна, де надається кваліфікована гінекологічна допомога жіночому населенню району.

Протягом 30 років завідувала акушерсько-гінекологічним відділенням лікар вищої категорії Зенкова Рената Петрівна – людина з високими життєвими ідеалами, великим професійним досвідом, під керівництвом якої виросло не одне покоління лікарів, доцентів, професорів.

Акушерсько-гінекологічна допомога в районі надається 13 лікарями акушер-гінекологами. Для цілої кагорти молодих лікарів наставниками в житті і професії, є досвідчені і невтомні Шубіна Людмила Олександрівна та Мігайчук Ярослава Афанасіївна. Їх професіоналізм і золоті руки врятували життя не одній жінці та немовляті. Наша історія була би не повною без таких лікарів, як Тарнаруцька Лiна, Берьоза Яків, Добровольський Микола та Василь Кишка. Вже багато років вони працюють за межами лікарні, району, області, але  сотні жінок згадують їх лагідні руки, розумні, добрі очі та теплі серця.

Сьогодні акушерсько-гінекологічна служба – це поєднання досвіду старших лікарів та завзятості молоді. Життя відділення – це наполеглива праця Дембінської Лариси та Здробилко Людмили, Довгалюк Інни та Семенюк Аліси, Мігайчука Михайла та Петранюк Оксани, Григорця Василя та Драб Юлії.

Великий вклад у налагодження роботи відділень вносять старші медичні сестри: гінекологічного – Кушнір Галина та пологового – Іліка Світлана.

За останні 10 років у відділенні прийнято більше 10 000 пологів, проведено коло 450 кесарських розтинів, прооперовано 500 гінекологічних хворих.

Колектив на чолі із завідуючою відділенням Манчуленко В.Д. працює над реалізацією ідей проекту «Здоров’я Матері  і Дитини USAID» з квітня 2007 року. За належне Впровадження технологій проекту, а саме:

  • догляд, зорієнтований на сім’ю (залучення родини до підготовки до пологів і батьківства; залучення жінки до прийняття основних рішень стосовно медичного догляду; постійне спільне перебування матері і дитини відразу після пологів; вільне відвідування матері і дитини) і догляд для життєзабезпечення (ранній контакт шкіра-до-шкіри матері та дитини, забезпечення ефективного «теплового ланцюжка» раннє та виключно грудне вигодовування), фізіологічний догляд (ведення вагітності та пологів, як нормальних природних процесів, вільний вибір позицій під час пологів), якісний догляд (відмова від необґрунтованих втручань та використання ліків, якісна реанімація новонароджених). Нашому пологовому відділенню в 2008р. присвоєно звання «Центр якісного медичного обслуговування», а в 2009р. ми отримали найвище визначення – 9 зірочок відзнаки, які носять лише Житомирський та Луцький перинатальні центри.

В грудні 2009 року пологове відділення разом із іншими структурними підрозділами ЦРЛ  акредитоване на статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

У січні 2011р. закінчено   повну реконструкцію пологового будинку згідно вимог сучасних перинатальних технологій, які ґрунтуються на принципах доказової медицини. Доброзичливе ставлення, висококваліфікована і своєчасна медична допомога, комфортні умови, максимально наближає до домашніх  – основні реальні критерії сьогоднішнього дня. Саме вони підносять на високий рівень наше відділення в очах пацієнтів – мешканців не лише Сторожинецького району, але й інших регіонів України.  І незважаючи на додаткові навантаження, медичний персонал не без гордості щиро радіє за кожну жінку, яка вирішила продовжити свій рід саме у Сторожинецькому пологовому  будинку.

Пологовий будинок розташований на мальовничій території лікарняного містечка, він оточений квітами та чудовими деревами, приваблює ошатністю пологових залів, комфортністю кімнат, сучасним обладнанням та доброзичливістю висококваліфікованого персоналу. Вікна всіх палат з виглядом на зелені насадження та постійне свіже повітря – все це створює приємну атмосферу при перебуванні у нашому відділенні.